Субота
27.04.2024
01:08
Форма входу
Категорії розділу
Батьківський всеобуч [8]
Статті з питань навчання, виховання та розвитку дітей, які будуть корисні як батькам так і педагогам.
Математична скарбничка [0]
Цікаві завдання для дітей та дорослих на розвиток логіки, знань, умінь та навичок з математики
Вивчаємо рідну мову [0]
Матеріали, що допоможуть систематизувати знання, засвоїти граматичні поняття, оволодіти основними мовними уміннями і навичками
Читання [0]
Вірші,оповідання,загадки, прислів'я, приказки, скоромовки та таке інше для дітей молодшого шкільного віку
Скарбничка цікавинок [0]
Цікаві факти з життя, мудрослови на кожний день
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Cайт вчителя початкових класів Ковалюк-Цецури О. О.
Головна » Статті » Батьківський всеобуч

Виховуємо геніїв

Рівень інтелекту дитини залежить не тільки від генетики, а й від навколишнього середовища і стилю виховання, прийнятого в сім'ї. Найголовніше, це, звичайно ж, стимуляція з раннього дитинства розвитку мислення. Батьки зрадіють тому факту, що стимуляція здійснюється за допомогою модифікуються факторів, тому навіть якщо дитина не володіє вродженим набором генів геніальності, є можливість підвищити інтелект малюка самостійно.

У спокійній обстановці стимулюється розвиток емоційного інтелекту. Батькам необхідно часто пестити свою дитину, так як дотик і торкання дозволяють маленьким дітям відчувати себе в безпеці. Відповідно, коли маленький чоловічок напружений, то його здатності до навчання знижуються. Прослуховування класичної музики заспокоює дитину. Більш того, як стверджують вчені, якщо слухати класичну музику під час вагітності, то це забезпечує ранню стимуляцію нейронів в головному мозку.

Якісне харчування також грає важливу роль у розвитку інтелекту, тому дієти необхідно дотримувати ще під час вагітності, а потім надати дитині повноцінне меню. Вирішальне значення для здорового головного мозку має Докозагексаєнова кислота, одна з найпоширеніших жирних кислот. На превеликий жаль, в раціоні харчування звичайної жінки її не так багато, тому лікарі рекомендують приймати добавки, що містять цю кислоту. Крім цього, вона у великій кількості міститься в жирній рибі - скумбрії, оселедці, сардинах, тунці і лососеві.

У процесі виховання дитину необхідно забезпечити різноманітними враженнями від навколишнього світу. Найкраще для її навчання та розвитку підходить активну участь у всіх процесах і діях. Не треба забороняти їй досліджувати предмети і явища, нехай вона самостійно грається, звичайно ж, під наглядом батьків, але без їхньої участі. Це простимулює розвиток її творчих здібностей і змусить його головний мозок міркувати і навчатися за допомогою нових способів. Наприклад, якщо малюк хоче займатися підрахунком каменів або досліджувати різні квіти на дачі, нехай займається цим, так він розвиватиме ще й системне мислення разом з навичками рахунку.

Велике значення для формування інтелекту має позитивна атмосфера в колі сім'ї, коли дитину оточують ласкаві і добрі люди, вона відчуває море позитивних емоцій. Вчені впевнені, що в той час, коли малюкові доводиться постійно відчувати почуття страху або загрози, в його головному мозку відключається інтелектуальна складова, і він починає керуватися тільки інстинктами. Також обмежує мислення телебачення і комп'ютерні ігри, які тримають дитину в специфічному режимі і заважають їй взаємодіяти з реальним навколишнім світом.

Фахівці не рекомендують купувати дитині складні і дорогі іграшки, так як вона повинна проявляти інтерес до самого процесу гри, а не до предметів. В ідеалі, батьки повинні взаємодіяти з граючим дитиною і демонструвати їй на власному прикладі різні види емоцій, міркувань і висновків. Крім цього, малюку можна загадувати логічні загадки, і обов'язково хвалити, коли він знаходить правильну відповідь. Слід відзначати зусилля, які він прикладає для виконання завдання. Якщо дитина буде отримувати похвалу не тільки за результат, а й за вчинені дії, то усвідомлює, що для досягнення будь-якого результату необхідно прикладати зусилля.



Джерело: http://www.dobrenok.com/ua/news/6073-malyuka-mozhut-rozvinuti-batki.html
Категорія: Батьківський всеобуч | Додав: Гречанка (14.10.2014) | Автор: Ковалюк-Цецура Ольга Олександрівна E W
Переглядів: 447 | Теги: прийнятого, дитини, стилю, рівень, виховання, навколишнього, залежить, генетики, середовища, інтелекту | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar