Вівторок
11.12.2018
17:36
Форма входу
Категорії розділу
Батьківський всеобуч [8]
Статті з питань навчання, виховання та розвитку дітей, які будуть корисні як батькам так і педагогам.
Математична скарбничка [0]
Цікаві завдання для дітей та дорослих на розвиток логіки, знань, умінь та навичок з математики
Вивчаємо рідну мову [0]
Матеріали, що допоможуть систематизувати знання, засвоїти граматичні поняття, оволодіти основними мовними уміннями і навичками
Читання [0]
Вірші,оповідання,загадки, прислів'я, приказки, скоромовки та таке інше для дітей молодшого шкільного віку
Скарбничка цікавинок [0]
Цікаві факти з життя, мудрослови на кожний день
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Cайт вчителя початкових класів Ковалюк-Цецури О. О.
Головна » Статті » Батьківський всеобуч

Основні помилки, які роблять батьки в процесі виховання

Діти повинні вміти ризикувати

Як виявилося, більшість батьків намагаються захистити своїх дітей від будь-яких пригод, але така підвищена тривожність призводить до надмірної опіки і турботи. Тім Елмор стверджує, що діти, які були позбавлені можливості проводити час на вулиці і познайомитися із зовнішнім світом, не знають як це обдерти коліна або набити гулю, в майбутньому виростають боязкими і неспокійними людьми, з великою кількістю страхів і комплексів.

Вирішувати проблеми потрібно самостійно

Коли в будь-якій ситуації на допомогу дитині поспішає мама або бабуся, виручаючи його з будь-яких проблем і конфліктів, то дитина росте несамостійною і безініціативним людиною. Батьки не повинні позбавляти своїх дітей можливості вирішувати проблеми самостійно, так як вони звикнуть приймати допомогу з боку і перестануть вживати будь-які дії в складних ситуаціях. В майбутньому, така дитина не зможе відстоювати свою думку в школі, університеті чи на роботі.

Велика кількість компліментів може тільки нашкодити

Останнім часом користується популярністю думка, що дітей треба вихваляти мало не з пелюшок, робити постійні компліменти і співати хвалебні оди. Такий підхід до виховання формує у дітей почуття власної важливості і особливості. Вони відчувають себе іншими - кращими і досконалішими, так як батьки звеличують їх заслуги до немислимих висот. З часом, приходить і розчарування, якщо в дорослому світі діти не підтвердили свої таланти або досягнення, і ними перестали захоплюватися.

Діти повинні розуміти слово «ні»

Особливо уважні і турботливі батьки ніколи не вживають слово «ні» і намагаються нічого не забороняти улюбленому чаду. Вони бояться показатися в очах дитини поганими батьками, але домагаються лише того, що малюк не вміє проявляти волю і характер, а також не розуміє необхідності боротися і добиватися дорогих і значимих речей. Батьки не повинні боятися карати дітей, навіть в багатодітних сім'ях якщо є необхідність, то потрібно проявляти строгість тільки до одного з дітей, а інших заохочувати. Вони з дитинства повинні розуміти, що нагорода та покарання розподіляються в світі в залежності від того, як вони себе ведуть.

З дітьми корисно ділитися життєвим досвідом

В процесі дорослішання діти повинні самостійно здобувати досвід спілкування із зовнішнім світом. Дорослим не варто заважати їм своїми моралями з приводу. Наприклад, категоричним забороною на вживання алкоголю або куріння можна тільки простимулювати дитину спробувати заборонений плід, але якщо дорослі поділяться своїм негативним досвідом з цього приводу, то цілком можливо, це стане більш вагомим аргументом на користь здорового способу життя.

Розумні й обдаровані діти - все ще діти, а не дорослі

Дітей необхідно відпускати в доросле життя вчасно, якщо дитина має досить високий рівень інтелекту або талант, це ще не означає, що вона готова до цього. Наприклад, спортсмени - дуже талановиті люди, але найчастіше скоюють дитячі вчинки. Батькам рекомендується придивитися до рівня розвитку однолітків своєї дитини, як вони себе ведуть? Можливо, що вони вже самостійні і вільні, тоді можна надати свободу і власному чаду.Джерело: http://www.dobrenok.com/ua/news/6081-osnovni-pomilki-yaki-roblyat-batki-v.html
Категорія: Батьківський всеобуч | Додав: Гречанка (14.10.2014) | Автор: Ковалюк-Цецура Ольга Олександрівна E W
Переглядів: 166 | Теги: процесі, помилки, Основні, роблять, батьки, виховання, які, дітей | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar