Вівторок
11.12.2018
16:05
Форма входу
Категорії розділу
Батьківський всеобуч [8]
Статті з питань навчання, виховання та розвитку дітей, які будуть корисні як батькам так і педагогам.
Математична скарбничка [0]
Цікаві завдання для дітей та дорослих на розвиток логіки, знань, умінь та навичок з математики
Вивчаємо рідну мову [0]
Матеріали, що допоможуть систематизувати знання, засвоїти граматичні поняття, оволодіти основними мовними уміннями і навичками
Читання [0]
Вірші,оповідання,загадки, прислів'я, приказки, скоромовки та таке інше для дітей молодшого шкільного віку
Скарбничка цікавинок [0]
Цікаві факти з життя, мудрослови на кожний день
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Cайт вчителя початкових класів Ковалюк-Цецури О. О.
Головна » Статті » Батьківський всеобуч

Хлопчиків необхідно готувати до школи інакше, ніж дівчаток - психолог

Сучасні посібники для підготовки до початкової школі не поділяють дітей за статевими ознаками, позбавляючи їх індивідуальних особливостей характеру. Більшість батьків і вихователів також не розуміють необхідності по-різному навчати хлопчиків і дівчаток, для них головне швидко виконати всі необхідні завдання за програмою підготовки до школи і вчасно піти до дому. Але, слід зазначити наступне: вихователі і вчителі початкових класів в один голос заявляють, що хлопчики в ранньому віці поступаються дівчаткам в навчанні і з великими труднощами проходять підготовку до школи. Це пояснюється тим, що хлопчики мають інші погляди на навколишній світ і інакше сприймають інформацію.

Фахівці заявляють про те, що хлопчиків необхідно готувати до школи інакше, ніж дівчаток. Психологи вважають, що проблеми з навчанням у хлопчиків виникають тому, що більшість вихователів у дитячому садку, вчителів в початкових класах і авторів навчальних посібників - жінки, які в вихованні застосовують стратегію, більше підходящу для дівчаток, ніж для виховання хлопчиків. Саме тому у хлопчиків і виникають труднощі з навчанням, яких можна уникнути, застосовуючи іншу стратегію для навчання майбутніх чоловіків.

Батьки повинні робити акцент на розвитку загального інтелекту у сина: слід записати його в шаховий гурток або в студію конструювання, в яких він легко освоїть усний рахунок. При виконанні домашнього завдання необхідно дати йому можливість самостійно знайти рішення, нехай спочатку він буде повільно це робити, проте навчиться знаходити і виправляти помилки. Хлопчикові краще більше показувати, ніж розповідати, для нього підійдуть яскраві посібники, короткі і чіткі інструкції. Не слід змушувати дитину акуратно виконувати завдання, буде достатньо, якщо воно виконано правильно. Щоб легко освоїти графічні навички можна відпрацьовувати їх на великих аркушах паперу товстими маркерами, поступово зменшуючи масштаб заданих малюнків.

Для дошкільнят рекомендується поєднувати навчання з іграми та творчістю. Наприклад, можна запропонувати дитині намалювати карту таємничої країни, щоб освоїти навички штрихування, або навчитися читати листи від уявного друга, замість занять з букварем. Крім того, для навчання хлопчиків підійдуть рольові ігри, в яких він може приміряти роль відмінника, хулігана або вчителя. Для хлопчика завжди важливий успіх, тому слід обов'язково хвалити його за досягнення, також можна разом зробити «Дошку досягнень і успіхів», на якій він буде відмічати свої результати.

Якщо малюк перестав виконувати завдання або робить його неправильно, марно вимагати від нього переробляти роботу, адже хлопчики від інтелектуальних завдань втомлюються швидше, ніж дівчата. Тому слід переключити його увагу на гру або фізичні вправи, а до виконання уроку повернутися трохи пізніше, так як гра і навчальний процес повинні складати єдине ціле. Крім того, слід зазначити, що у хлопчиків краще розвинена координація великих рухів, далекий зір і просторове мислення, тому для них будуть корисними заняття такими видами спорту, як футбол, баскетбол або хокей.Джерело: http://www.dobrenok.com/ua/news/5555-gotuvati-do-shkoli-inakshe-nizh-psiholog.html
Категорія: Батьківський всеобуч | Додав: Гречанка (11.10.2014) | Автор: Ковалюк-Цецура Ольга Олексндрівна E W
Переглядів: 131 | Теги: психолог, інакше, готувати, дівчаток, хлопчиків, до школи | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar