Четвер
18.04.2024
23:40
Форма входу
Категорії розділу
Батьківський всеобуч [8]
Статті з питань навчання, виховання та розвитку дітей, які будуть корисні як батькам так і педагогам.
Математична скарбничка [0]
Цікаві завдання для дітей та дорослих на розвиток логіки, знань, умінь та навичок з математики
Вивчаємо рідну мову [0]
Матеріали, що допоможуть систематизувати знання, засвоїти граматичні поняття, оволодіти основними мовними уміннями і навичками
Читання [0]
Вірші,оповідання,загадки, прислів'я, приказки, скоромовки та таке інше для дітей молодшого шкільного віку
Скарбничка цікавинок [0]
Цікаві факти з життя, мудрослови на кожний день
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Cайт вчителя початкових класів Ковалюк-Цецури О. О.
Головна » Статті » Батьківський всеобуч

Агресивні діти

Агресивність дитини може мати різні причини і далеко не завжди вдається зрозуміти, чого їй не вистачає, щоб впоратися з власними емоціями. Іноді буває не достатньо самоконтролю або навички справлятися з почуттям гніву. Фахівці ж стверджують, що подібні навички занадто складні для освоєння дитиною, так як вони масштабні і комплексні, тому їх необхідно прищеплювати поступово, крок за кроком.

На перший погляд може здатися, що у всіх дітей однакові проблеми, пов'язані з агресивною поведінкою з оточуючими. Після більш детального розгляду кожного окремого випадку можна зрозуміти, що кожній дитині не вистачає якогось певного навику для нормальної комунікації в суспільстві. Всього слід виділити три головних причини агресивної поведінки дітей.

1. Агресивність проявляється тоді, коли дитина не може спокійно сприймати присутність інших дітей поруч із собою. У такій ситуації йому здається, що вони зазіхають на її територію, тому вона починає захищатися жорстокими способами. Дитині необхідно пояснити, що цілком нормально, коли інші діти грають поруч з нею, і вони зовсім не прагнуть позбавити її особистого простору.

2. Всі діти не люблять, коли їх дражнять або спеціально дратують, тому цілком ймовірно, що кривдник, у відповідь на свою поведінку, отримує агресивну реакцію. У такому положенні дитині необхідно звернутися за допомогою до викладача, а не розбиратися з проблемою за допомогою кулаків. Батьки повинні навчити малюка ввічливо і стримано реагувати на образливі слова інших дітей, і не сприймати їх серйозно.

3. У рідкісних випадках дитина починає агресивно поводитися, коли не вдається отримати бажане, наприклад, подряпати того, хто відмовив у проханні. Це пояснюється тим, що вона не вміє конструктивно переносити відмови і розчарування, коли щось не складається. Розбещену дитину, яка до того ж любить піднімати руку, важко перевиховати, але змусити дотримуватися певних правил поведінки все-таки варто.

Робити висновки про те, чого потребує дитина, яка проявляє агресивність, слід тільки розібравшись у причинах її вчинків. Коли стає відомо, якого саме навику не вистачає, батьки можуть легко впоратися з поведінкою малюка і допомогти йому контролювати свій гнів. Психологи стверджують, що діти не можуть бути жорстокими, до такої поведінки їх змушує невміння конструктивно вести себе в конфліктних ситуаціях. Цьому і повинні їх навчити дорослі.



Джерело: http://www.dobrenok.com/ua/news/6064-biykam-ni-scho-robiti-z-u-ditey.html
Категорія: Батьківський всеобуч | Додав: Гречанка (14.10.2014) | Автор: Ковалюк-Цецура Ольга Олександрівна E W
Переглядів: 643 | Теги: поведінка, батьки, діти, бійки, виправлення, допомога, кореккція, агресивність, жорстокість | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar